Επικοινωνήστε μαζί μας
Επικοινώνησε τώρα

Ολλανδικά γυναίκες διεκδικήσει τίτλο παρθενική ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο

Jason 2017-08-07 18:10:49
ΧΆΓΗ - Ολλανδία κατέλαβε τον πρώτο ευρωπαϊκό τίτλο από τον ξυλοδαρμό Δανία 4-2 στον τελικό των γυναικών Euro 2017 στο Enschede την Κυριακή.

Μπροστά σε περίπου 30.000 θεατές το πρώτο μισό του τελικού ήταν θεαματική. Δανία απονεμήθηκαν μια πρώιμη ποινή μετά Sanne Troelsgaard έφερε από την Κίκα van Es. Νάντια Nadim μετατραπεί η ποινή να ανοίξει το σκορ.

Ολλανδία ανέκαμψε γρήγορα όταν επιθετικός Vivianne Miedema επίασε σε ένα σταυρό από τα δεξιά από Shanice van de Sanden. Ο εξισωτής ακολουθήθηκε από ένα άλλο στόχο για τους οικοδεσπότες. Δανική τερματοφύλακας Stina Lykke δεν ήταν σε θέση να σταματήσει ένα στιγμιότυπο από την Lieke Martens.

Παρά την τεράστια υποστήριξη από το πορτοκαλί-ντυμένο πλήθος σπίτι η ολλανδική ομάδα, με προπονητή τον Sarina Wiegman, ας Δανία να επανέλθει στο ματς. Σκληρότερα Pernille τελειώσει ένα τρέξιμο από το δανικό μισό για το 2-2 στο ημίχρονο.

Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ΣΠΙΤΣΕ Sharida χαρά το πλήθος σπίτι, σκοράροντας από ένα ελεύθερος-λάκτισμα. Lykke δεν είχε καμία απάντηση για το χαμηλό τοποθετούνται πυροβολισμό στην γωνία του στόχου.

Miedema θα μπορούσε να έχουν επεκταθεί το σκορ και ίσως ασφαλή τον τίτλο, αλλά η δανική τερματοφύλακας απέτρεψε το τέταρτο γκολ με ένα εξαιρετικό αντανακλαστικό. Στο 88ο λεπτό Miedema έκαναν την παραγωγή δεύτερο στόχο της και κέρδισε τα Ολλανδικά γυναίκες τη νίκη 4-2 και τον τίτλο.

Η επιτυχία της ολλανδικής εθνικής ομάδας έρχεται ως έκπληξη. Τα Ολλανδικά γυναίκες είχε παίξει έναν ταπεινό ρόλο στο Ευρωπαϊκό γυναικών ποδόσφαιρο μέχρι στιγμής στην ιστορία, με έναν ημιτελικό τόπο στο 2009 ευρώ, όπως τονίζουν μέχρι στιγμής. Ωστόσο, ως οικοδεσπότες του τουρνουά του Ολλανδικά γυναίκες ήταν σε θέση να γράψει ιστορία και να φτάσει το πρώτο ποτέ τελικό.

Η παραπάνω είδηση αναπαράχθηκε από Προμηθευτής της Κίνας πετσέτα Πόλη Shenzhen Dingrun φως κλωστοϋφαντουργικών προϊόντων εισαγωγής και εξαγωγής Corp.Ltd, Μια εταιρεία που ειδικεύεται στην παραγωγή πάνες μωρών, σαλιάρες μωρού,  πετσέτα θαλάσσης, Πετσέτα μπάνιου, πετσέτα, συμπιεσμένο πετσέτα, πετσέτα μικροϊνών κλπ.