Επικοινωνήστε μαζί μας
Επικοινώνησε τώρα

Ρεάλ Μαδρίτης κέρδισε Club World Cup

Ιάσονας 2016-12-19 16:01:48
Yokohama, Ιαπωνία - Κριστιάνο Ρονάλντο αποδείχθηκε τον κόσμο ήταν ο καλύτερος ποδοσφαιριστής από πετυχαίνοντας τρία γκολ στο δώρο Ρεάλ Μαδρίτης 4-2 νίκη μετά από 120 λεπτά μάχη με Kashima Antlers να κερδίσει το Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων εδώ την Κυριακή.

Καρίμ Μπενζεμά άνοιξε το σκορ για τους πρωταθλητές Ευρώπης, GAKU Shibasaki σκόραρε δύο φορές για να βάλει την ιαπωνική πλευρά μπροστά, μόνο για να δείτε Ρονάλντο μετατραπεί μια ποινή για να τραβήξει το επίπεδο στην κανονική διάρκεια.
Ρεάλ Μαδρίτης προπονητή τον Ζινεντίν Ζιντάν είπε ότι ήταν ο «εαυτός πεποίθηση» που έκανε την ομάδα να έρθει από πίσω για να κερδίσει επιτέλους.

Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε ήδη από το Benzema αξιοποιηθεί το χαλαρό μπάλα στο πίσω μέρος του διχτυού στο 9ο λεπτό μετά από σουτ του Luka Modric ήταν απέκρουσε έξω από τον τερματοφύλακα Hitoshi Sogahata.

Kashima σχεδόν ισοφάρισε στο 11ο λεπτό, μόνο για να δείτε μακράς Ranger Mitsuo Ogasawara είναι έξω από το μπαρ.
Στο 30ο λεπτό, Κριστιάνο Ρονάλντο χτύπησε το φάουλ στον τοίχο και να σφυρηλατηθεί το χαλαρό μπάλα στον ουρανό.
Η ιαπωνική πλευρά τράβηξε επίπεδο, στο 45ο λεπτό ως GAKU Shibasaki έσπασαν την μπάλα παρελθόν τερματοφύλακα Keylor Navas και ήταν το πρώτο γκολ που σκόραρε για μια ασιατική ομάδα στην ιστορία του Club World Cup.

Ήταν Shibasaki και πάλι στο 52ο λεπτό που βάζουν το Champions League J μπροστά. Η ιαπωνική κυβερνήτη απολύθηκε το μακρινό σουτ που έστειλε Navas καμία πιθανότητα και βρήκε το κάτω γωνία.
Στο 58ο λεπτό, ο Lucas Vazquez είχε λερωθεί μέσα στο κουτί και Ρονάλντο μετέτρεψε το πέναλτι και η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν και πάλι στο προσκήνιο.

Η ιαπωνική πλευρά έχασε την απόλυτη ευκαιρία να αγκαλιάσει μια ιστορική νίκη στο σπίτι, μόνο για να δείτε Yasushi Endo πυροβολούν ευρεία στο τελευταίο δευτερόλεπτο του χρόνου τραυματισμό και ο αγώνας πήγε στην παράταση.
Στην 97η λεπτό, Κριστιάνο Ρονάλντο έστειλε την μπάλα στο σπίτι με το αριστερό του πόδι μετά από την ακριβή πέρασμα Μπενζεμά να θέσει Ρεάλ Μαδρίτης μπροστά και πάλι.

Η παραπάνω είδηση ​​προέρχεται από την Κίνα καθημερινά από Κίνα προμηθευτής πετσέτα πόλη Shenzhen Dingrun Φως Textile Import and Export Corp.Ltd, Μια εταιρεία που ειδικεύεται στην παραγωγή πάνες μωρών, Σαλιάρες μωρού, πετσέτα θαλάσσης, Κουβέρτες, πετσέτες μπάνιου, Πετσέτες, συμπιεσμένο πετσέτες, πετσέτες μικροϊνών και τα λοιπά.